Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Kaip panaikinti pelėsį?

Autorius Info 2021/03/26 0 Komentarai

Kaip panaikinti pelėsį?

Jei jūsų namuose ant sienų, lubų ar baldų netikėtai „apsigyveno“ nekviestas svečias, vardu pelėsis, numoti į tai ranka tikrai nevertėtų.Pelėsiniai grybeliai yra alerginių ir kitų įvairių ligų sukėlėjai.

Pelėsis dažniausiai pradeda kauptis drėgnose vietose, todėl jo išvengti galima tinkamai kontroliuojant drėgmę patalpose.
Reikėtų atidžiai stebėti, ar namuose nėra vandens pratekėjimų iš vamzdžių, kriauklės, vonios, tualeto ar stogo
Valyti pelėsį galima keliais būdais: naudojant specialiai tam sukurtas arba pasitelkiant pas daugelį buityje nesunkiai randamas namines priemones.
Pirma priemonė:
 Actas. Tai nestipri etano rūgštis, turinti puikių valymo savybių. Nors actas ir pasižymi aitriu kvapu, tinkamai jį naudojant, pavojus sveikatai tikrai neatsiras. Užpurkškite acto ant probleminės vietos ir papildomai įtrinkite ir pašveiskite ją kempine. Bent valandai apleiskite valytą patalpą ir leiskite actui imtis savo darbo. Sugrįžę, nuplaukite valytą vietą paprastu vandeniu ir gerai išvėdinkite patalpą. Norint tikrai įsitikinti, kad pelėsis nesugrįš, šį procesą vertėtų pakartoti bent dar 2–3 kartus per mėnesį.
Antra priemonė:

Geriamoji sodą, kuri yra švelniai abrazyvinė, todėl ypatingai gerai veikia šveičiant pelėsio likučius. Naudoti sodą ypač tinka tokiose vietose kaip vonia ar virtuvė, kur tarp plytelių siūlių, net ir išnaikinus pelėsį, gali pasilikti dėmės.Sumaišykite geriamąją sodą su vandeniu, gautą mišinį užtepkite ant šepetėlio ar kempinės ir tiesiog gerai įtrinkite paviršių. Vėliau nuplaukite viską vandeniu arba dar geriau – baltu actu, kad pašalintumėte nuosėdas, kurias palieka soda.

Dar vienas natūralus pelėsio priešas –

Trečia priemonė:

Vandenilio peroksidas. Tai nenuodingas ir kvėpavimo takų neerzinantis cheminis junginys. Patariama naudoti 3 proc. vandenilio tirpalą, kurį nesunkiai galima įsigyti vaistinėse. Tiesiog užtepkite ar užpurkškite jo tiesiai ant pažeistų paviršių ir palikite mažiausiai 10 min., o tada nuvalykite pelėsį. Nors vandenilio peroksidas veiksmingai šalina pelėsį nuo daugelio paviršių, jis pasižymi ir balinamuoju efektu, tad atsargiai naudokite šią priemonę valydami audinius.
 
Ketvirta priemonė:
Baliklis - pelėsio valymo priemonė. Dėl savo veikliosios medžiagos (natrio hipochlorito), baliklis yra lygiavertis varžovas pelėsiui. Balikliu tinka valyti vonios kambario plyteles, stiklą, grindis, tačiau reikėtų vengti lengvai pažeidžiamų paviršių ir daiktų, nes šis balinamuoju poveikiu pasižymintis baliklis gali sugadinti paviršių. Nereikia pamirši, kad baliklis išskiria aitrius ir nuodingus garus bei kenkia rankų odai, todėl prieš imdamiesi darbo, pasirūpinkite savo saugumu: įsitikinkite, kad valomoji patalpa gerai vėdinama, mūvėkite gumines pirštines.
 
Tai yra seniausia ir pakankamai pigi ir gera priemonė, kuri gali pašalinti net ir labai įsisenėjusias problemas  ( pelėsį ).

Sumaišius  dvi medžiagas Soda + baliklis = neliks pelėsio ir kalkių.

Jeigu norite, galite įpilti šiek tiek vandens.

Taip gausite labai geros konsistencijos medžiagą, kuria galima tepti pelėsio vietas.

Dažniausiai užtepus reikia palaukti kelias valandas ir  ilgiau vėliau viską nuvalyti.

Taip pat jeigu norite, kad pagaminta pasta būtų dedama tik ant vietų kur yra pelėsis arba kalkės – tokiu atveju rekomenduojame naudoti dantų šepetuką,ar šiaip teptuką, kuris padės pasiekti net ir pačias sudėtingiausias vietas.

Parašykite komentarą